05 czerwca 2023

O czym warto pamiętać przed zabiegiem modelowania ust?

Modelowanie ust to zabieg estetyczny, który ma na celu skorygowanie kształtu i zwiększenie objętości ust. Polega on na podaniu iniekcyjnie preparatów wypełniających do warg, co powoduje zwiększenie ich objętości, wyrównanie asymetrii czy uzyskanie pożądanego kształtu. Najczęściej w tym celu stosuje się preparaty wypełniające takie jak usieciowany kwas hialuronowy.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem modelowania ust warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim, należy umówić się na konsultację z zabiegowcem, przeszkolonym z zakresu medycyny estetycznej. Specjalista wykluczy możliwe przeciwwskazania i oceni faktyczny stan ust.

Jeśli przyjmujesz jakieś leki, koniecznie poinformuj o tym osobę przeprowadzającą zabieg. Tak samo powinnaś postąpić, jeśli masz skłonności do opryszczki wargowej – konsultacja z zabiegowcem i ewentualne zastosowanie preparatu przeciwwirusowego pomoże Ci uniknąć przykrych konsekwencji.

Przeciwwskazania do zabiegu

Nie każdy jednak może poddać się zabiegowi modelowania ust. Istnieją pewne przeciwwskazania, które należy wziąć pod uwagę przed zabiegiem. Osoby, które cierpią na choroby autoimmunologiczne, choroby skóry, cukrzycę, a także osoby w ciąży lub karmiące piersią powinny unikać tego rodzaju zabiegu.

Ponadto warto dowiedzieć się, czy nie jesteś uczulona na składniki preparatów wypełniających, nie masz skłonności do tworzenia się blizn lub krwawień. W takich wypadkach zabieg jest niezalecany.

Jak przygotować się w dniu zabiegu?

Aby zminimalizować ryzyko powikłań i zapewnić jak najlepsze rezultaty, warto stosować się do kilku zaleceń. Przede wszystkim zaplanuj swój dzień tak, by unikać wysiłku fizycznego, słońca i zimna. Przed samym zabiegiem najlepiej nie stosować makijażu, a szczególnie produktów do pielęgnacji ust – czy to pomadki, czy nawet delikatne balsamy.

Przed zabiegiem powinnaś stosować lekką dietę, nie pić alkoholu, ani też nie zażywać aspiryny, ponieważ te dwa ostatnie środki rozrzedzają krew i mogą zwiększyć ryzyko krwawienia. Sugerujemy również ograniczenie spożycia kawy w dniu zabiegowym. Przede wszystkim jednak zrelaksuj się — stres nie przysłuży się ani Tobie, ani efektom zabiegu.

 

2024 KOSMETOLOG W SZCZECINIE  -  copyright © www.esthetic-concept.pl  -  wszelkie prawa zastrzeżone