06 grudnia 2023

Krem z filtrem – najlepszym kremem przeciwstarzeniowym

Latem z dużo większą ostrożnością podchodzimy do ochrony ciała przed działaniem słońca. W tym celu nosimy okulary z przyciemnianymi szkłami czy okrycia na głowę. „Dodatkiem” do stroju powinien być również krem do opalania z filtrem SPF, który nie dość, że może uchronić przed poparzeniem słonecznym, to na dodatek zminimalizować ryzyko pojawienia się zmarszczek.

Krem z filtrem a zmarszczki – co warto wiedzieć?

Dla wielu osób oczywiste jest, że kosmetyki do opalania z SPF należy stosować latem, aby chronić się przed zgubnym wpływem słońca. Nie każdy wie jednak, że po preparaty tego typu można sięgać także po to, aby zadbać o cerę dojrzałą. Rodzi się pytanie, co krem z filtrem ma do starzenia się skóry? Bardzo wiele! Preparat zabezpiecza przed promieniowaniem UV, które nie dość, że pogarsza stan cery, to na dodatek przyczynia się do szybszej utraty elastyczności i jędrności. Innymi słowy, doprowadza do pojawiania się zmarszczek. Brak SPF w kremach do opalania przyspiesza proces starzenia się skóry.

Kiedy stosować krem SPF w przypadku starzejącej się skóry?

Pozostaje jeszcze pytanie, czy krem z filtrem można stosować na noc? Logika temu przeczy, ponieważ kosmetyk ma chronić przede wszystkim przed słońcem. I bardzo słusznie. Zadaniem preparatów z SPF jest skuteczne blokowanie wpływu promieniowania UV na skórę. Zwykle są one nieco "cięższe" niż kosmetyki, po które sięgamy przed snem. Po trzecie wreszcie – szkoda, aby ich działanie po prostu marnowało się w godzinach nocnych.

Czy sięgać po kosmetyki przeciwsłoneczne w domu?

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby krem do opalania na starzenie się skóry stosować, będąc w domu. Jest to wręcz wskazane w przypadku osób, które na co dzień przebywają blisko okien, a więc mimo wszystko są narażone na działanie promieni słońca, które przedostają się do wnętrza przez szyby. Dlatego porcja kosmetyki z pewnością nie zaszkodzi, a nawet pozwoli uniknąć pojawienia się zmarszczek.

Krem przeciwstarzeniowy?

Ten z filtrem! Podczas kolejnych zakupów w drogerii rozważ, czy korzystniejszy dla skóry nie okaże się krem do opalania z filtrem przeciwsłonecznym. Poziom SPF dopasuj do swoich potrzeb i sięgaj po kosmetyk zawsze, gdy planujesz przebywanie na zewnątrz – także zimą! Wbrew pozorom słońce potrafi nieźle przygrzać w chłodne dni.

 

2024 KOSMETOLOG W SZCZECINIE  -  copyright © www.esthetic-concept.pl  -  wszelkie prawa zastrzeżone