04 kwietnia 2023

Kosmetolog a kosmetyczka - czym
różnią się te zawody?

Terminy takie jak „kosmetyczka” i „kosmetolog” bardzo często traktowane są jako synonimy i nazwy tego samego zawodu. Warto wiedzieć, że określenia te niesłusznie stosuje się zamienne. Będzie to istotne między innymi w trakcie umawiania wizyty w gabinecie lub salonie urody.

Zacznijmy jednak od początku, czyli od wyjaśnienia, czym jest kosmetologia i kosmetyka. Pierwsze określenie odnosi się do działu dermatologii zajmującego się badaniem, profilaktyką, leczeniem oraz pielęgnacją skóry, włosów i paznokci. Kosmetyka jest natomiast ukierunkowana na pielęgnację oraz upiększanie. Już sama definicja pokazuje, że istnieją różnice między opisywanymi dziedzinami.

Kolejna różnica dotyczy edukacji. Tytuł kosmetologa otrzymuje się wraz z dyplomem ukończenia studiów licencjackich lub magisterskich. Kosmetyczką może z kolei zostać każda osoba, która ukończyła odpowiednie kursy, szkołę zawodową lub policealną. Kogo więc wybrać, jeśli planujemy wizytę w gabinecie urody?

Kosmetyczka vs. kosmetolog

Odpowiedź na tak postawione pytanie nie może być jednoznaczna. Nasza decyzja powinna być poprzedzona analizą. Warto odpowiedzieć sobie na pytania takie jak: dlaczego wybieramy się do gabinetu, jaki efekt chcemy osiągnąć i z jakich metod chcemy skorzystać? Jeśli zależy nam na upiększeniu i chcemy wykonać stosunkowo proste zabiegi takie jak nałożenie henny, manicure hybrydowy czy nawilżenie skóry twarzy, wówczas możemy oddać się w ręce doświadczonej kosmetyczki. Jeśli jednak naszym celem jest redukcja trądziku, zmarszczek, walka z bliznami czy uporczywym cellulitem, w takim przypadku wiedza i doświadczenie kosmetologa mogą okazać się nie do przecenienia.

Przypominamy jednocześnie, że regularna pielęgnacja, to najlepsza prewencja i działanie anti-aging. Regularne wizyty w gabinetach kosmetologii estetycznej pomogą nam zachować świeży i piękny wygląd na dłużej. Dobrane do potrzeb skóry zabiegi w połączeniu z codzienną rutyną pielęgnacyjną i świadomie dobranymi kosmetykami, mogą wpłynąć korzystnie na naszą samoocenę i samopoczucie.

 

2024 KOSMETOLOG W SZCZECINIE  -  copyright © www.esthetic-concept.pl  -  wszelkie prawa zastrzeżone